Federasyondan yapılan yazılı açıklamada, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, Maracana Stadı’nda düzenlenecek 2016 Rio Olimpiyatları açılış töreninde Türkiye bayrağını milli güreşçimiz Rıza Kayaalp’in taşıyacağını izahı üzerine sosyal medyada ve bir takım yayın uzuvlarında sporcumuzla alakalı haksız yere açıklar yapılması üzerine Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı olarak izah gereği duyulmuştur” denilirken, devamında şu ifadelere yer verildi:

“Kendisinden olimpiyatlarda ’Altın Madalya’ beklediğimiz Milli Güreşçimiz Rıza Kayaalp ile alakalı sosyal medyada ve bir takım yayın uzuvlarında çıkan spekülatif haberler gerçek dışıdır. Kendisi hiçbir şekilde men cezası almamıştır. Ayrı olarak Dünya Şampiyonu güreşçimiz Rıza Kayaalp, kişilik olarak çok mütevazi ve centilmen birisidir.

Kendisi; 2 Dünya Şampiyonluğu, 6 Avrupa şampiyonluğu, 2 Akdeniz Oyunları Şampiyonluğu, 2 Dünya Üniversite Oyunları Dünya Şampiyonluğu, 2 Dünya Kupası Şampiyonluğu, 2012 Londra Olimpiyatları üçüncülüğü ile Yıldız ve Gençlerde Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu elde etmiş ve bugün Rio Olimpiyat oyunlarından en büyük madalya beklediğimiz sporcularımızdan birisidir. Aynı vakitte geçen ay Dünya Güreş Birliği (UWW) tarafından “DÜNYANIN EN İYİ GÜREŞÇİSİ” seçilerek bizlere bir gurur daha yaşatmıştır.

Ülkesine, milletine ve bayrağına bu kadar gurur yaşatan sporcumuzun Olimpiyat oyunlarında 80 milyonu temsilen bayrağımızı taşıması en tabii hakkıdır.”

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizde haber, haberler ve milan hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Real Madrid seriyi eşitledi!

Maça çok iyi başlayan Real Madrid, ilk periyodu 28-12 önde tamamladı. Barcelona ikinci periyotta farkı …

.